تبلیغات
سایت آچارفرانسه - *خبرهایی از رادیو* گوهر خیراندیش مهمان رادیوست


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

صفحات جانبی:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

*خبرهایی از رادیو* گوهر خیراندیش مهمان رادیوست

نوشته شده توسط:msk
1390/03/6-06:02

گوهر خیر اندیش ـ بازیگر رادیو تلویزیون تئاتر و سینمای کشور ـ این هفته جمعه مهمان برنامه «گذر هفتم» گروه ایران و جامعه رادیو ایران است.

به گزارش سرویس رادیو ایسنا، خیراندیش علاوه بر فعالیت‌های حرفه یی در سینما و تلویزیون، سالها بازیگری برنامه صدای عبرت رادیو ایران را بر عهده دارد. همچنین در بخش دیگری از این برنامه با آیتم گذر رادیو، گفتگوی زنده با محمدرضا سرشار (رهگذر)قصه گوی پیشکسوت قصه ظهر جمعه رادیو ایران انجام خواهد شد. در آیتم دیگر با عنوان گذر موفقیت، هادی ساعی قهرمان تکواندوی جهان ، مهمان برنامه گذر هفتم خواهد بود.

*** گفت‌وگو

ـ جستجوعنوان برنامه ای است که جمعه ها از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود.

رضا محمودی، کارشناس قضایی دادگستری، مجید ارجمندی، رییس گروه اورژانس اجتماعی، دکتر افسر افشارنادری، کارشناس فرهنگی و جامعه شناس و دکتر فریده براتی سده، روانشناس، کارشناسان ویژه این قسمت از برنامه هستند که به بررسی پدیده کودک آزاری می پردازند.

جستجو به تهیه کنندگی سارا سلامی، سردبیری نازنین کتابچی و اجرای منصوره صامتی آماده پخش می‌شود. بررسی آسیب ها و لطماتی که در کوتاه مدت و دراز مدت از معضل کودک آزاری به کودک وارد می شود،تعریف کودک آزاری و بررسی دلایل و عواملی که موجب می شود والدین یا نزدیکان کودک را مورد آزار قرار دهند، از جمله موضوعاتی است که درخلال برنامه "جستجو" طرح و تبیین می شود. برنامه "جستجو" را جمعه ‌٩٠/٣/٦ ساعت ‌٢١:30 از رادیو گفتگو روی موج اف ام ردیف ‌١٠٢ بشنوید.

ـ رادیو گفت‌وگو در برنامه "گفتگوی روز" این هفته به بررسی پیوست فرهنگی چالش ها و راهکارها می پردازد.

دکتر حمید صالحی، معاون فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر سید صدرالدین شریعتی، ریاست دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر حسن بنیانیان، رییس سابق حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، میهمانان برنامه این هفته "گفتگوی روز" هستند. نسبت فرهنگ اسلامی ایران و فرهنگ غرب،درون مایه ها و نکات مثبت فرهنگ اسلامی-ایرانی و مقایسه آن با نقاط ضعف فرهنگ غرب و دنیای مدرنیته، پیام های فرهنگ اسلامی برای جهان معاصر و بررسی آینده جهان بر اساس فرهنگ عدالت محور و پیشرو اسلام، مهمترین محورهای بحث در این قسمت از برنامه "گفتگوی روز" هستند. برنامه "گفتگوی روز" به سردبیری سید عباس شکرفروش و اجرای دکتر مسعود فکری، آماده پخش می شود. "گفتگوی روز" را چهارشنبه ‌٩٠.3.4 ساعت ‌١٨ روی موج FM ردیف ‌١٠٢ از رادیو گفت‌وگو بشنوید.

*** رادیو تهران

به مناسبت زاد روز میلاد حضرت فاطمه (س)، تعدادی از شنوندگان رادیو تهران به همراه خانواده‌های خود در برنامه‌ی زنده‌ی خانه‌ی آبی شرکت کردند. در این برنامه همچنین تعدادی از کارشناسان خانه‌ی آبی حضور داشتند. همچنین لاله افتخاری و فاطمه آلیا ـ نمایندگان مجلس شورای اسلامی ـ و حسن بیادی ـ نایب رییس شورای شهر تهران ـ در جمع شنوندگان حاضر شدند.

همچنین مادرانی که سال‌ها شنونده‌ی برنامه‌های رادیو تهران بودند به رادیو تهران دعوت شدند و کارشناسان به سوال‌های آنان پاسخ دادند، همچنین کارشناسان برنامه به نکاتی درباره‌ی نقش زنان به عنوان کانون مهرورزی اشاره کردند.

در ویژه برنامه‌ی میلاد حضرت زهرا (س) جمعی از کارمندان آتش نشانی، شرکت واحد اتوبوسرانی و اورژانس تهران به همراه خانواده‌هایشان حضور داشتند مسابقه‌هایی برگزار و به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

*** رادیو فرهنگ

ـ‌ برنامه زنده بوطیقا پنج شنبه ـ ‌٥ خرداد ـ میزبان یوسف علیخانی نویسنده کتاب «معجون عشق» خواهد بود.

برنامه بوطیقا، برنامه ای مختص ادبیات داستانی از گروه فرهنگ و ادب است که پنج شنبه ها ساعت ‌٢١:30 در بخش های متنوعی به علاقه مندان ادب دوست تقدیم می شود. همچنین در بخش میزگرد برنامه زنده بوطیقا مجتبی گلستانی این هفته با «یوسف علیخانی» درباره‌ی كتاب معجون عشق (كتابِ مصاحبه با نویسندگان عامه‌پسند) گفتگو خواهد کرد. در بخش فرهنگ مولف نیز زندگی و آثاربالزاك نویسنده‌ی شهیر فرانسوی روایت می شود. مجتبی گلستانی: کارشناس مجری، یاسر نوروزی : سردبیر و نویسنده، رسول تسلیمی: تهیه کننده و حسن آزادی گوینده این برنامه اند.

ـ برنامه شباهنگ جمعه ‌٦ خرداد با حضور سیامک آقایی نوازنده سنتور و از شاگردان استاد پرویز مشکاتیان پخش می شود.

برنامه زنده شباهنگ جمعه از ساعت ‌١٩:30 تا ‌٢٣ علاقه مندان موسیقی را به محفل گفتگو با سیامک آقایی مدرس موسیقی و سرپرست گروه سنتور نوازان دعوت می کند.

شباهنگ با همکاری رضا ملکوتی ، مژگان سهرابی، دانیال معنوی، محمد جواد بشارتی، محمد جواد هاشمی و سید کاظم میرقاسمی و با گویندگی ، فاطمه رکنی تهیه و اجرا می شود.

*** رادیو جوان

ـ‌ «خط پایان» کاری از گروه جوان و ورزش شبکه جوان است که در روز پنج شنبه هرهفته ، ساعت ‌٢٢ از این شبکه پخش می شود.

موضوع این هفته برنامه "خط پایان " که پنج شنبه پخش می شود به بررسی لیگ برتر بسکتبال کشور اختصاص دارد. میهمانان این برنامه حسن نوربخش رئیس سازمان لیگ بسکتبال و قاسم کیانی کارشناس بسکتبال خواهند بود.انعکاس آخرین خبرها وحواشی رشته های مختلف ورزشی منهای فوتبا ل از بخش های دیگر این برنامه است.

عوامل برنامه : سردبیر شکوفه موسوی، تهیه کننده : حسین سلطانی، مجری کارشناس :آزاده پیراکوه

ـ یک سبد ترانه عنوان برنامه ای از گروه جوان وفرهنگ شبکه جوان است که پنج شنبه وجمعه هر هفته در ساعت ‌٢٢ به صورت زنده از این شبکه پخش می شود.

موضوع برنامه یک سبد ترانه یحث وبررسی در خصوص موسیقی ایران وموسیقی ملل است. میهمانان این برنامه در روز جمعه فرهاد هراتی و انوشه احمدی آهنگساز خواهند بود.

ـ برنامه "پلاسما" رادیو جوان در روز شنبه به بررسی موضوع تهیه پایه آلومینایی در صنایع نفت وگاز وپتروشیمی اختصاص دارد.

در این برنامه با زهرا شهیدیان کارشناس ارشد شیمی فیزیک گفت وگو می شود. برنامه "پلاسما" کاری از گروه جوان و دانش است که به سردبیری پانته‌آ پاچنگی به تهیه کنندگی پروین شریف زاده وگویندگی پروین کرمی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ‌١٤ به صورت زنده روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

ـ برنامه" توپ " کاری ازگروه جوان و ورزش رادیو جوان است .برنامه طنز توپ، این هفته که پنج شنبه

پنجم خرداد پخش می شود، به بررسی وتحلیل لیگ برتر فوتبال بازبان طنز ،اختصاص دارد. بررسی خبرها ی ورزشی هفته گذشته با زبان طنز،گزارش ورزشی طنز بازی مهرام وذوب آهن در فینال لیگ بسکتبال، تذکر ورزشی طنز با موضوع دهمین دوره لیگ برتر فوتبال ، از بخش های دیگر این برنامه است.

*** رادیو اقتصاد

برنامه جهاد اقتصادی با رویكردی علمی و با تبیین و تشریح اهداف جهاد اقتصادی از رادیو اقتصاد پخش می شود.

این برنامه روز شنبه با حضور دكتر غدیری ابیانه ، كارشناس عالی مدیریت استراتژیك و دكتر غلامحسین طاهری كارشناس مسائل اقتصادی به بررسی مفهوم جهاد اقتصادی و بررسی ابعاد آن می پردازد. چگونگی ایجاد رونق اقتصادی ، مشاركت مردمی در رونق اقتصادی ، هدف از تحصیل و كاربرد آن در اشتغال و نقش فرهنگ سازی در جهاد اقتصادی عنوان موضوعاتی است كه در این برنامه بررسی خواهد شد.

برنامه جهاد اقتصادی روزهای شنبه ، یكشنبه و دوشنبه به سردبیری عبدالله عبدی از ساعت ‌٢١ تا ‌٢٢ بر روی آنتن می رود .نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.