تبلیغات
سایت آچارفرانسه - حمید نعمت‌الله «وضعیت سفید» را در شهرك دفاع مقدس تمام كرد


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

صفحات جانبی:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

حمید نعمت‌الله «وضعیت سفید» را در شهرك دفاع مقدس تمام كرد

نوشته شده توسط:msk
1390/03/3-14:34

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «وضعیت سفید» به كارگردانی «حمید نعمت‌الله» پس از 19 ماه به پایان رسید.به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مجموعه تلویزیونی «وضعیت سفید» به كارگردانی حمید نعمت‌الله و تهیه‌كنندگی محمدرضا شفیعی با داستانی از هادی مقدم‌دوست و حمید نعمت‌الله روز 25 آبان سال 88 در مدرسه شهادت واقع در مرتضی گرد ورامین با حضور دو بازیگر نوجوان مونا احمدی (شیرین) و یونس كفاشیان (امیر) كلید خورد و پس از افت و خیزهای فراوان سرانجام روز 25 اردیبهشت ماه امسال با ضبط سكانس‌های پایانی واقع در شهرك دفاع مقدس به پایان رسید.
این مجموعه تلویزیونی كه به سفارش شبكه سه سیما تولید شده و بناست پس از ماه مبارك رمضان از این شبكه پخش شود؛ در زمان تولید خود با اتفاقات خاصی همراه بود.

** انصراف زنده‌یاد مهین شهابی از ادامه بازی در سریال وضعیت سفید

زنده‌یاد «مهین شهابی» برای حضور در مجموعه تلویزیونی «وضعیت سفید» به كارگردانی «حمید نعمت‌الله» قرارداد بسته بود و مدتی نیز در این سریال بازی كرد اما در اوایل اسفندماه سال 88 به دلیل بیماری در بیمارستان پارس تهران بستری و پس از مدتی مرخص شد ولی دیگر نتوانست عوامل این سریال را یاری كند و از حضور در این مجموعه تلویزیونی انصراف داد.
وضعیت سفید آخرین كار مهین شهابی در عرصه بازیگری محسوب می‌شد و این بازیگر توانای سینما و تلویزیون ایران مدتی بعد دارفانی را وداع گفت.

** ضعف جسمانی «ابوالفضل پورعرب» سر صحنه و انتقال به بیمارستان

سریال «وضعیت سفید» به آرامی روند تولید خود را سپری می‌كرد تا اینكه اوایل بهمن ماه سال 89 خبر آمد كه حال ابوالفضل پورعرب سر صحنه این سریال بد شده و این بازیگر به سی سی یو منتقل شده است.
اما این شایعه به سرعت از سوی تهیه‌كننده رد شد. محمدرضا شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: آقای پورعرب سرصحنه سریال «وضعیت سفید» دچار ضعف جسمانی شد و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.
وی ادامه داد: آزمایشات به طور كامل از ایشان انجام شده و تمام شایعات پیرامون شدت بیماری آقای پورعرب و بستری شدن ایشان در بخش‌هایی نظیر آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو كذب محض است و ایشان با بستری شدن در بخش عمومی بیمارستان، پس از بهبود حال‌شان مرخص می‌شوند.
ابوالفضل پورعرب پس از مدت كوتاهی بهبودی خود را به دست آورد و به جمع بازیگران سریال برگشت.

** مختصات جذاب دفاع مقدس برای سریال‌سازی از نگاه حمید نعمت‌الله

زمان تولید سریال، حمید نعمت‌الله در گفت‌وگویی با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره آمدن به سمت سریال‌سازی گفت: به هرحال خانواده سینما و تلویزیون دور از هم نیستند و مدام با هم در رفت و آمدند. من هم سریال ساختن را دوست داشته‌ام و وضعیت سفید مربوط به سال‌هایی از جنگ است كه تهران زیر موشك باران بود.
وی همچنین درباره انتخاب چنین مضمونی برای ورود به عرصه سریال‌سازی پاسخ داد: به نظرم این دوره بسیار جذاب است و از جهات مختلفی می‌توان به آن نگاه كرد و تقریبا دوران به خصوصی بود و مختصات جذابی برای سریال سازی دارد.
او درباره اینكه: "یعنی با تكیه بر فیلمنامه و آنچه در خاطر دارید این سریال را می‌سازید؟ "، گفت: بله، همیشه همین طور است. البته بخشی هم خیالبافی و تخیل در آن وجود دارد. بیش از هرچیز اینكه سریال جذاب باشد و مردم دوست داشته باشند برایم بسیار مهم است و این جذابیت باید با سلیقه باشد. این سریال هم درباره جریان‌های اوایل دفاع مقدس است و هم دعوا‌ها و جنگ و قهر و آشتی است و موضوع قابل طرحی برای جامعه است.
كارگردان فیلم سینمایی بوتیك پیرامون روند ساخت سریال نیز تصریح كرد: ما فیلمنامه سریال را كامل داریم. من و آقای مقدم دوست حدود سه سال پیش و پس از ساخت فیلم بوتیك فیلمنامه این سریال را نوشتیم و كامل هم نوشتیم. الآن هم روی فیلمنامه كامل بازنویسی‌هایی انجام می‌شود و تغییر می‌دهیم.
نعمت‌الله ادامه داد: با شرایط و تعداد لوكیشن‌ها و بازیگر‌ها و قسمت‌ها كه قرار شد بیشتر شود و انتخاب خود من كه جا دارد تعداد قسمت‎ها بیشتر شود، ابتدا یك سریال 26 قسمتی كامل وجود داشت و حالا ما بخش‌هایی را انبساط دادیم و آن را گسترده‌تر كردیم سریال را می‌سازیم. اول پایه كار برای ما مشخص شده و كامل است و الآن مسئله غافلگیركننده‌ای برایمان اتفاق نمی‌افتد.
او درباره افت و خیزهایی كه ممكن است این بازنویسی به سریال بدهد نیز توضیح داد: اصلا و مطلقا فراز و فرود آزار دهنده‌ای نخواهیم داشت و سریال یكدست و پاكیزه خواهد بود، الآن فقط بازنویسی می‌شود.
به گزارش فارس، این كارگردان در پاسخ به این موضوع كه: "حمید نعمت‌الله در آثارش نظیر بوتیك و بی‌پولی نگاه خاصی را به مخاطب نشان می‌دهد كه جدید است و معمولا برای مخاطب نیز دلپذیر است، آیا شما با همین زاویه دید جدید وارد ساخت سریال شدید؟ "، عنوان داشت: امیدوارم این طور باشد. سریال از نظر حسی با لحن‌های مختلف طنز تراژیك و شوخی و جدی خواهد بود كه امیدوارم این طعم برای مخاطب دلنشین باشد. ما مشكلات بسیاری برای انطباق فضا با سال‌های اول جنگ داشتیم و مدام مراقبیم تا چیزی از دستمان در نرود و كار از آنچه فكر می‌كردم سخت‌تر و وقت‎گیر‌تر بود. ما با مشكل كمبود وقت هم مواجه هستیم و روزی 14 الی 15 ساعت فیلمبرداری می‌كنیم. تعطیلات گروه خیلی كم شده و شرایط كار نیز سخت‌تر و طاقت‎فرسا‌تر شده و امیدوارم تاثیر مخربی بر كار نداشته باشد.

** سایر عوامل سریال

به گزارش فارس، در خلاصه داستان مجموعه «وضعیت سفید» آمده است: به هنگام شروع موشك باران تهران در زمستان 1366 اعضای خانواده‌‌ای پرجمعیت كه تقریباً همه با هم قهر هستند و اختلاف دارند برای دوری از حملات دشمن ساكن باغ مادرشان در روستایی واقع در حومه تهران می‌شوند. روستایی وجود دارد كه مدرسه اصلی آن تبدیل به محل اسكان بخشی از اهالی جنگ زده شده است. استقرار این خانواده در باغ و هم‌جواری آنها با مردم روستا كه در اوج همدلی بسر می‌برند، حوادث گوناگونی را برای خانواده رقم می‌زند كه باعث درك آنها از مشكلات یكدیگر و ریشه‌های بی‌اهمیت اختلافاتشان می‌شود. آنها در طی این ماجراها درمی‌یابند كه استعداد كمك و یاری به یكدیگر را دارند و...
بازیگران این سریال، عبارتند از: عرفان ابراهیمی (رضا)، مونا احمدی (شیرین)، افسانه بایگان (محترم)، ابولفضل پورعرب (بیژن)، ناز شادمان (پوری عروس)، افسانه چهره‌آزاد (سیما)، سیما خزرآبادی (شهناز)، امیرحسین رستمی (فراز)، شیرین زنگنه (مادر شهاب)، حمیرا ریاضی (مهناز)، اسماعیل سلطانیان (بهرام)، علی سلیمانی (بهزاد)، فرهاد شریفی (همایون)، شهین تسلیمی (احترام)، شیرین شهباززاده (همدم)، ناصر شهریاری (ناصر)، عباس غزالی ( بهروز)، یونس غزالی (امیر)، امیر كاظمی (شهروز) ، لیندا كیانی (منیره)، سهیلا گلستانی (منیژه)، پوراندخت مهیمن (افتخار)، رابعه مدنی (مادربزرگ)، عزت‌اله مهرآوران (هوشنگ)، اصغر نقی زاده (عباس)، سارا همتی (مینا) ،رویا جاوید نیا (سهیلا)، سید امیر كاظمی (شهروز)، یونس كفاشیان (امیر)، شهنوش شهباز زاده (همدم)، سپهر حیدری نزاد (شهاب)، شكراله حسنی (فراش مدرسه)، سید جواد هاشمی (احمد)، اصغر نیك ورز (پیر مرد روستایی)، امین حیایی (پسر همسایه)، دانیال عابد (شهرام)، ملكه خانم شریعت پناهی (حشمت سادات)، رحمان تقی پور (صاحب رستوران)، پرویز سنگ سهیل (خلافكار)، میثاق جمشیدی (خلافكار)، پریسا محمدی (الهه)، محمد علی مژدهی (سمسار)، عصمت قاراج لود (پیرزن).
سایر عوامل این مجموعه عبارتند از: نویسنده: هادی مقدم دوست، تصویربردار: علیرضا رنجبران، دستیار اول كارگردان: عبدالرضا نیك‌پور، مدیر تولید و برنامه‌ریز: میترا احمدی، دستیار دوم كارگردان: سجاد حسینی، صدابردار: فرشید احمدی، طراح صحنه و لباس: محمدرضا شجاعی، چهره‌پرداز: اعظم بیات، دستیار صحنه: بهزاد جعفری، عكاس: امیرحسین شجاعی، منشی صحنه: حمیرا نعمت الله، مدیر تداركات: علیرضا اصلانی.


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.